Ile róż na zaręczyny – krótki poradnik

ile róż na zaręczyny krótki poradnik
5/5 - (1 vote)

Jak ogólnie wiadomo, charakter oraz forma zaręczyn ulegały istotnym zmianom na przestrzeni lat. Jeszcze nie tak dawno były traktowane bardzo oficjalnie, lecz jeśli chodzi o ich przebieg, okazuje się on być znacznie bardziej „luźny”. Podczas gdy mężczyzna decyduje się wręczyć swojej wybrance kwiaty na zaręczyny, powinien mieć na uwadze przede wszystkim jej upodobania. Przyjęto też, że to właśnie osoba płci męskiej ma decydujący głos podczas wyboru miejsca tej podniosłej chwili, lub kto będzie na niej obecny.

Jakie kwiaty na zaręczyny – tradycja wręczania kwiatów na zaręczyny

Tradycja wręczania kwiatów na zaręczyny znana jest już od bardzo dawna. Kwiaty uważane są za symbol miłości, który jest wręczany przyszłym narzeczonym w chwili podarowania pierścionka zaręczynowego ; można zrobić to jednak też po tym fakcie. Tradycja ta świadczy o wielkim uczuciu i oddaniu wobec wybranki. Jeśli zaś chodzi o wybór kwiatów na zaręczyny, nie ma jednego określonego gatunku. Najczęściej jednak mężczyźni wybierają z okazji tego niezwykłego wydarzenia bukiet róż dla ukochanej. To, ile róż na zaręczyny zostanie wybrane, ma związek z pewną florystyczną tradycją.

Co oznacza ilość róż oraz znaczenie ilości kwiatów w bukiecie

Kolor róż może wyrazić bardzo wiele, lecz istotne może okazać się zastanowienie, ile tych kwiatów powinno znaleźć się w zaręczynowym bukiecie. Florystyczna tradycja  mówi, iż ilość 108 róż oznacza : ” Wyjdź za mnie „. Jednakże już 9 kwiatów oznacza : ” Z Tobą na zawsze ” a 12 – ” Bądź moja „. Natomiast liczba 21 róż niesie ze sobą wiadomość ” Jestem Ci oddany „.

co oznacza ilość róż - znaczenie ilości kwiatów w bukiecie
Fot. co oznacza ilość róż w bukiecie?

Jednakże najważniejszą rolę odgrywa tu symbolika róż – kwiaty są przecież odwiecznym symbolem miłości, piękna, namiętności. Biorąc pod uwagę te określenia, a zwłaszcza miłość – to właśnie na tym głównie powinna skupić się przyszła narzeczona, przyjmując kwiaty od swojego ukochanego mężczyzny.

Ilość kwiatów na zaręczyny – znaczenie ogólne

 Jeśli chodzi natomiast o ilość kwiatów w bukiecie zaręczynowym innych od róż, szczęśliwie brak tutaj konkretnej reguły. Nie jest wtedy również istotna wielkość bukietu, liczba kwiatów może okazać się dowolna – przede wszystkim powinny one trafić w gust wybranki przyszłego narzeczonego, i pod tym kątem powinien on dobierać kwiaty.

Odnośnie tego tematu na uwagę zasługuje też pewien ludowy przesąd. Utrzymuje on, że parzysta ilość kwiatów w bukiecie ma przynosić pecha(dopuszczalna jest jedynie w wiązance pogrzebowej) ,zaś nieparzysta – szczęście. Lecz pomijając ten aspekt, w rzeczywistości warto pamiętać, że powinno się wręczać kwiaty, które posiadają parzystą liczbę.

 Dzień zaręczyn to niezapomniane chwile dla wszystkich osób, dla których był lub też stanie się udziałem. Przy odpowiednim przygotowaniu kwiatowego podarunku dla ukochanej kobiety przez jej wybranka, zrobi się z pewnością jeszcze piękniejszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.